Ana içeriğe atla

Loading...

Avukat Kortan TOYGAR

1Avukat Kortan Toygar979, İstanbul

Kortan Toygar, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak, 2004 yılında Tulane Law School genel hukuk yüksek lisans (LL.M.) eğitimine kabul edilmiş ve 2005 yılında eğitimini “Birleşmiş Milletler Uluslararası Satış Sözleşmeleri Konvansiyonun Geçerlilik Sorunu” tezi ile tamamlamıştır. 2006 yılında New York baro sınavında başarılı olmuş ve aynı sene New York Barosuna bağlı bir avukat olmuştur. Amerika’da kaldığı dönemde New York ve New Jersey eyaletlerinde butik hukuk bürolarında çalışmış ve Amerikan Hukuku uygulamalarında tecrübe kazanmıştır.

 

2008 yılında İstanbul Barosuna da kayıt olan Kortan, 2011 yılına kadar kapsamlı bir hukuk bürosunda özellikle yabancı yatırımcıların Türkiye’de yatırım, şirketler hukuku, gayrimenkul alım satımı, hissedarlık anlaşmaları, şirketlerin günlük hukuki sorunları konularında sıkı bir çalışma sürdürmüştür. Özellikle daha sonra ortağı olacak Mert Yalçın ile bu dönemde yaptığı bir sınır ötesi işlem ile yeni bir yolculuğa yelken açmıştır. 

 

Kortan, 2011 yılında ortağı Mert ile kendi hukuk bürolarını kurmuş ve bugün çeşitli orta ve büyük ölçekli şirkete hukuki danışmanlık vermeye bugün de devam etmektedir. Özellikle, distribütörlük sözleşmeleri, ödeme ve elektronik para kuruluşları, birleşme ve devralmalar, işçi dolandırıcılık/sahtekarlık soruşturmaları, ilaç hukuku, rekabet hukuku konularında tecrübe sahibidir. 

 

Müvekkillerine sonuç odaklı hizmetler ve çözümler sunan Kortan, aldığı işlere proaktif olarak yaklaşmakta ve elini taşın altına koyarak müvekkille arasında var olan güven ilişkisini her gün tazelemektedir.

 

Yaptığı her işten keyif alamanın esas önemli olan olduğunun farkında olan Kortan, basketbol oynamak, seyahat etmek, okumak ve motosiklet (xtz 660) kullanmaktan da ayrıca keyif almaktadır.

 

E-mail: ktoygar@yttlaw.com