Ana içeriğe atla

Loading...

Avukat Sevinç DEMİR

Avukat Sevinç Demir1991, Fransa/Metz

İlk ve orta öğrenimi dahil eğitim hayatının büyük bir kısmını Fransa’da tamamlayan Sevinç Demir, İngilizce Hukuk alanındaki lisans eğitimini Lorraine Üniversitesi’nde tamamlayarak 2012 yılında bölümünden mezun olmuş; Avrupa Birliği ve Uluslararası Hukuk alanında Master eğitimini ise Strazburg Üniversitesi’nde 2013 yılında tamamlamıştır.

Master eğitimini tamamlamasının ardından, Türkiye’ye gelmiş ve mesleğini burada icra edebilmek adına 2014 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde Hukuk alanında Denklik almıştır.

2014 yılında Yalçın Toygar Hukuk Bürosu’nda mesleğe ilk adımını atmış ve Avukatlık Stajına başlamıştır. Staj süresince ve sonrasında ağırlıklı olarak şirketler hukuku, gayrimenkul alım satımı, şirket birleşme ve devralmaları, yerli ve yabancı gerçek kişi ve/veya şirketlere hemen her konuda hukuki danışmanlık yapılması çalışmalarını sürdürmüştür. Bununla birlikte, Türkiye’de bulunan yabancı ülkelerin Dış Temsilciliklerine başta iş ve sosyal güvenlik ile vergi hukuku konularında olmak üzere Türk mevzuatı kapsamında danışmanlık vermektedir. Ayrıca, Türkiye’de özellikle enerji alanında yatırım yapan yabancı şirketlerin yürüttüğü projelerde çıkan hukuki uyuşmazlıkların ve dava süreçlerinin takibini yapmaktadır.

Sevinç yürüttüğü her iş bakımından disiplinli ve sonuç odaklı çalışmakta, pozitif kişiliği ve mesleğe olan inancından ödün vermeyerek ekip arkadaşlarına da daima destek olmaktadır.