Ana içeriğe atla

Loading...

Avukat Mert KARAYOL

Mert KARAYOL1991, Bursa

Mert Karayol, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden derece ile mezun olmuştur.

2018 yılından itibaren ortağı olduğu Yalçın Toygar Hukuk bürosunda Avukatlık Stajına başlamıştır. Staj sürecinde, fakülteden öğrendiği teorik bilgiyi pratiğe dökme açasından büyük fırsatlar yakalayıp, takım çalışmasını pekiştirmiştir.

Düzenli çalışmayı kendine ilke edinerek, işlerin başlamasından bitirilmesine dosyalama, kaydetme ve dijital arşivleme konularında çok titiz hareket etmekte ve düzenli çalışmanın başarının yarısı olduğuna inanmaktadır.

2015 yılından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık Mesleğine stajını tamamladığı Yalçın Toygar Hukuk bürosunda adımı atarak, Bireysel ve Toplu İş Hukuku ile Sosyal Güvenlik Hukuku alanında uzman Avukat olarak işlerin takibini yürütmüştür.

Çalışkan, öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seven, araştırmacı, iyi niyetli, yardımsever, takım çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi, çözüm odaklı düşünen, yaratıcı, insanlarla iletişim kurmaktan hoşlanan bir karaktere sahiptir.

Yargının üç ayağından biri olan ve Bağımsız Savunmayı temsil eden Avukatlık Mesleğinde, Bireysel ve Toplu İş Hukuku ile Sosyal Güvenlik Hukuku alanlarında uzmanlığını pekiştirme hedefindedir.

Avukatlık staj döneminden itibaren büyük özveriyle ofisimiz bünyesinde başarıyla çalışmalarını sürdürmüş, 02.04.2018 tarihi itibariyle Yalçın Toygar Hukuk Bürosu ortak avukatları arasına dahil olmuştur.

Mert Karayol, avukatlık kimliğinin yanı sıra araştırmacı bir kişiliğe sahip olup, Türk Devrim Tarihi konusunda araştırmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir. Seyahat etmek ve müzik dinlemek başlıca etkinliklerindendir.